Звернення № 9546

#9546 створено 25 Травня 2020

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Unnamed Road, Рея, Житомирська область, Україна, 13321
Координати сміттєзвалища: 50.021556, 28.623802
Відповідальний: Житомирська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 24 Червня 2020

В РОБОТІ

Добрий вечір. В нашій громаді Гришковецькій ОТГ є несанкціоновані смітники.Це С.Рея -Гвоздава,с.Половецьке,с.Осикова.У нас в Гришківцях 2 рази в місяць збирають сміття один мішок 10гр.Вивозять вони його вночі по посадках громади .Комунальне господарство у нас не створене і договір з еко-сферою не складений.Паспортів на смітники у них немає,керує цим процесом голова ОТГ Лісова Ірена Леонідовна.Ми викликали поліцію склали 2 порушення,але одне було написано на користь голови.Сміття вночі спалюють ,поліція кримінальне порушення не відкрила ,а сказали нам що справа у прокуратурі.Нам жити в цій громаді і ми звертаємося до Вас щоб була реакція хоть від когось.Людей залякують щоб мовчали .У нас є фото з номерами трактора,відео докази ми передали в міліцію.Дякуємо!

25.05.2020, 10:18 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

25.05.2020, 10:18 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

26.05.2020, 17:33 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

28.05.2020, 17:09 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало через електронний веб-сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінекоенерго України Ваше звернення від 25.05.2020 за № 9546 з приводу несанкціонованих сміттєзвалищ в Гришковецькій ОТГ за наступними координатами: 50.021556, 28.623802 та інформує.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Згідно Положення про управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації (нова редакція), яке затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 04.11.2019 № 392 до повноважень управління не належить здійснення перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Тому, Ваше звернення направлено за належністю до Гришковецької ОТГ та Бердичівської РДА для розгляду в установленому порядку і вжиття невідкладних заходів згідно чинного законодавства.
Після отримання відповіді Вас буде проінформовано додатково.
Разом з тим повідомляємо, що статтею 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII визначено основні повноваження поліції, до яких належить здійснення превентивної та профілактичної діяльності, спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень; виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вжиття у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вжиття заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припинення виявлених кримінальних та адміністративних правопорушень; здійснення своєчасного реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події; розшук осіб, які переховуються від органів досудового
розслідування, слідчого судді, суду, ухиляються від виконання кримінального покарання, пропали безвісти, та інших осіб у випадках, визначених законом тощо.
Наказом Державної екологічної інспекції України від 27.11.2018 № 257 затверджено Положення про Державну екологічну інспекцію Поліського округу (нова редакція), відповідно до якого Державна екологічна інспекція Поліського округу здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог природоохоронного законодавства.
Враховуючи викладене, з метою вжиття заходів по вказаних у Вашому зверненні порушеннях вимог законодавства та їх недопущенню в майбутньому рекомендуємо звернутися до головного управління Національної поліції в Житомирській області та Державної екологічної інспекції Поліського округу.


Документи:

Статус: Надано відповідь

26.06.2020, 16:03 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Розглянувши Ваше звернення від 25.05.2020 що надійшло через електронний веб-сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінекоенерго України за № 9546 з приводу несанкціонованих сміттєзвалищ в Гришковецькій ОТГ за наступними координатами: 50.021556, 28.623802 повторно повідомляємо.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Тому, Ваше звернення було надіслано за належністю до об’єднаної територіальної громади Гришковецької селищної ради та Бердичівської РДА для розгляду в установленому порядку і вжиття невідкладних заходів згідно чинного законодавства.
Згідно з листом Бердичівської РДА від 05.06.2020 за № 02-16/890 зазначені стихійні сміттєзвалища розташовані на території об’єднаної територіальної громади Гришковецької селищної ради,
Тому, посадовим особам Гришковецької селищної ради рекомендовано у найкоротший термін вирішити питання щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ і прийняти рішення про відвід ділянки для розміщення відходів.
Станом на 24.06.2020 відповіді від Гришковецької селищної ради щодо ліквідації вищезгаданих сміттєзвалищ до Управління екології не надходило.
Таким чином, Ваше звернення було направлено за належністю до Гришковецької ОТГ для розгляду в установленому порядку і вжиття невідкладних заходів згідно чинного законодавства.
Після отримання відповіді Вас буде проінформовано додатково.


Документи:

Статус: Надано відповідь