Звернення № 7537

#7537 створено 14 Січня 2020

2

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: М06, Улашанівка, Житомирська область, Україна, 12024
Координати сміттєзвалища: 50.502253574701, 27.97210407256
Відповідальний: Житомирська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 13 Лютого 2020

В РОБОТІ

Водойма, що призначена для зберігання протипожежного запасу води та знаходиться поряд з кафе ”Українські страви”, що в центрі села по вул. Житомирській в селі Улашанівка Пулинського району Житомирської області, позаду автобусної зупинки та павільйону товарів народного промислу (на спутниковій карті від 2018 року зйомки видно місцерозташування за наступним посиланням https://www.google.com/maps/search/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8+%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0+%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0/@50.5022903,27.9719564,159m/data=!3m1!1e3) наразі МАЙЖЕ ПОВНІСТЮ засипана сміттям зі Львова, завезеним за сприяння підприємця Ткача Олександра Петровича, власника вищезазначеного кафе. Завезення сміття здійснюється вночі, екскаватором згортається у водойму та засипається поверх піском та відходами виробництва заводу ”Церсаніт”. Довкола розповсюджується характерний для сміттєзвалища сморід. Поряд, за 5 метрів, приміщення кафе, поблизу якого зупиняються маршрутні пасажирські автобуси та автомобілі, міжнародна траса Е40 Київ-Чоп, за менш ніж 100 метрів - зупинка шкільного автобусу, де щоранку діти з села чекають на шкільний автобус, капличка, сільський клуб, за 200 метрів - приватні домогосподарства.
Даними злочинними діями підприємець Ткач О.П. порушує Закон України ”Про охорону навколишнього
природного середовища” ( 1264-12 ), ”Про відходи” ( 187/98-ВР ) та
інших нормативно-правові акти, вчиняючи шкоду, зумовлену забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства.
Враховуючи вищезазначене, вимагаю провести відповідне розслідування по даному факту та повідомити про даний злочин компетентні органи.
До заяви надаю фото, одне з яких зроблено влітку, як лише розпочато знищення водойми, інші - станом на 06.01.2020. Оскільки підприємцем самовільно огороджено зазначену водойму та перекрито доступ до неї, якість фото невисока.
Разом з тим повідомляю про залучення до вирішення даної проблеми засоби масової інформації, соцмережі, КМУ, Генпрокуратуру і т.п., оскільки весною село задихнеться в смороді. У разі бездіяльності органів влади у вирішення даної критичної ситуації можливе перекриття траси Е40 (пішохідний перехід за 100 метрів від засипаної водойми)

14.01.2020, 19:58 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

14.01.2020, 19:58 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

15.01.2020, 17:08 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

16.01.2020, 14:39 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало на електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінекоенерго України Ваше звернення від 15.01.2019 за № 7537 з приводу засмічення протипожежної водойми по вулиці Житомирській в центрі села Улашанівка Пулинського району Житомирської області за, за наступними координатами: 50.502253574701, 27.97210407256 та інформує.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації у сфері поводження з відходами забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Тому, Ваше звернення направлено для розгляду в установленому порядку та вжиття невідкладних заходів, згідно чинного законодавства до Андріївської сільської ради та Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Після отримання відповіді, Вас буде проінформовано додатково.


Документи:

Статус: Надано відповідь