Звернення № 6783

#6783 створено 19 Вересня 2019

0

Небезпечні - Змішані

Адреса: Т1307, Луганська область, Україна
Координати сміттєзвалища: 49.544501018864, 38.602300907951
Відповідальний: Луганська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 19 Жовтня 2019

В РОБОТІ

Навпроти нашого підїзду розташована точка збору твердих та побутових відходів, яка встановлена з порушенням санітарних норм, а саме знаходиться від багатоповерхового будинку на відстані менш ніж 15 метрів. Неодноразово ми звертались за допомогою до органів місцевого самоврядування, що не призвело до її перенесення. Навколо місця збору відходів люди вже зробили звалище, а поруч з цим місцем дитячий майданчик, де граються наші дітки. Просимо, Вас допомогти нам в рішенні нашого питання та встановити точку збору сміття на відстані, встановленої законодавством України, а також захистити наші законні права та інтереси, встановленні Конституцією та законодавством України

19.09.2019, 12:32 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

19.09.2019, 12:33 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Луганська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

03.10.2019, 16:42 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Луганська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

03.10.2019, 16:46 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Луганська обласна державна адміністрація

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації (далі – Департамент) на Ваше звернення від 19.09.2019 № 6783-ЗГ/ЕКМ, яке надійшло через сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» Міністерства екології та природних ресурсів України, щодо розташування контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів на відстані менше ніж 15 м від стін житлового будинку за адресою: 93000, вул. Будівельників, 30, м. Рубіжне Луганської області та повідомляє наступне.
Відповідно до абзацу 15 статті 1 Закону України «Про відходи» (далі – Закон), місця чи об'єкти, що використовуються для збирання, зберігання, сортування, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів – це об'єкти поводження з відходами.
Згідно абзацу 12 пункту 1.1 розділу І Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених Наказом Міністерства охорони здоров’я від 17.03.2011 № 145 (далі – Правила), доцільність проектування, будівництва, реконструкції чи розширення об'єктів поводження з відходами, їх основні параметри і розміщення містяться у схемі санітарного очищення населеного пункту. Тому, зважаючи на те, що розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, згідно статті 21 Закону, відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, Департаментом з метою вирішення Вашого питання було направлено відповідного листа до Рубіжанської міської ради.
За інформацією Рубіжанської міської ради (лист від 30.09.2019 № 019-010/3654), виконавчий комітет Рубіжанської міської ради запропонував врегулювати питання зі співвласниками будинку щодо розташування місця збору твердих побутових відходів (ТПВ) у межах прибудинкової території , дотримуючись вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та тим самим запобігти виникненню конфліктних ситуацій між співвласниками будинку.
На загальних зборах мешканців будинку № 30 по вул. Будівельників, м. Рубіжне, що відбулись 05.06.2019, більшість мешканців будинку, які прийшли на збори, висловилися за те, щоб контейнери для збирання ТПВ залишилися на тому ж самому місці, де знаходилися останніми роками та прийняли рішення не переміщувати майданчик для збору ТПВ на нове місце.


Документи:

Статус: Надано відповідь