Звернення № 6324

#6324 створено 29 Липня 2019

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Житомирська область, Україна
Координати сміттєзвалища: 50.447277630824, 28.837043344975
Відповідальний: Житомирська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 28 Серпня 2019

В РОБОТІ

На території селища Головине за орієнтовними координатами 50.470072, 28.838303 знаходиться неконтрольоване сміттєзвалище , яке завдає шкоду навколишньому природному середовищу та становить ризик для життя та здоров’я мешканцям населеного пункту.

Сміттєзвалище знаходиться на відстані 5 метрів від сільськогосподарських земельних ділянок, на яких вирощуються продукти харчування. Окрім того, сміттєзвалище розташоване на пагорбі на відстані 700 метрів від водойми (річка Бистріївка) та на відстані 900 метрів від житлових будинків. Існує серйозний ризик забруднення водойми та грунтових вод.

На сміттєзвалище щодня відбувається неконтрольований вивіз відходів автотранспортом, включаючи відходи від підприємницької каменеобробної діяльності. При в’їзді на сміттєзвалище не встановлені шлагбауми і взагалі об’єкт не забезпечений охороною (приймальником), який має контролювати прибуття автотранспорту з відходами. Таким, чином не існує контролю щодо потрапляння на сміттєзвалище небезпечних речовин.

Періодично на сміттєзвалищі відбуваються пожежі, що суттєво забруднюють повітря населеного пункту невідомими речовинами.

На сміттєзвалищі відсутня огорожа по периметру, що призводить до розльоту легких складових відходів та засмічення відходами прилеглої території, зокрема, пластикові пакети з території сміттєзвалища постійно відносяться вітром на присадибні земельні ділянки мешканців селища.

Не території селища Головине відсутня планово-регулярна система своєчасного збирання та безпечного захоронення побутових відходів, що обумовлює стихійний неконтрольований вивіз таких відходів населенням та суб’єктами господарської діяльності.

В зв’язку з вищевикладеним прошу а) надати мені копії дозвільних документів на функціонування сміттєзвалища, зокрема, паспорт об’єкту та проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в селищі Головине під сміттєзвалище за орієнтовними координатами 50.470072, 28.838303 б) надати копію затвердженої в передбаченому законом порядку схеми санітарного очищення селища Головино; в) державній екологічній інспекції здійснити перевірку відповідності законодавству України функціонування сміттєзвалища в селищі Головине. Про результати перевірки повідомити мене письмово у встановлений законом строк.

29.07.2019, 11:02 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

29.07.2019, 11:02 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

29.07.2019, 11:10 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

30.07.2019, 11:40 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало Ваше звернення на електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України від 29.07.2019 за № 6324 про стихійне сміттєзвалище, яке знаходиться на території селища Головине за наступними координатами: 50.447277630824, 28.837043344975.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації у сфері поводження з відходами забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Згідно з положеннями управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації (нова редакція) від 30.05.2019 № 199 до компетенції управління не належать повноваження щодо здійснення перевірок дотримання вимог чинного природоохоронного законодавства
Тому, Ваше звернення направлено для розгляду в установленому порядку та вжиття невідкладних заходів, згідно чинного законодавства до Черняхівської РДА, Головинської селищної ради, Департаменту регіонального розвитку ОДА, Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області та Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Після отримання відповіді Вас буде повідомлено додатково.


Документи:

Статус: Надано відповідь

16.08.2019, 15:46 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало Ваше звернення на електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України від 29.07.2019 за № 6324 про стихійне сміттєзвалище, яке знаходиться на території селища Головине за наступними координатами: 50.447277630824, 28.837043344975.
Відповідно до листа Державної екологічної інспекції Поліського округу від 06.08.2019 за № 2494/2/3-08 в період з 23.05.2019 по 13.06.2019 року було проведено планову перевірку щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства Головинською селищною радою Черняхівського району Житомирської області, в ході якої виявлено порушення вимог законодавства у сфері поводження з відходами.
З метою усунення порушення ДЕІ Поліського округу відповідно до статті 202 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Положення про Державну екологічну інспекцію Поліського округу», затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 27.11.2018 № 257 було надано Припис від 08.06.2019 року, що підлягає обов’язковому виконанню.
Разом з тим, надаємо Вам копію паспорта місць видалення відходів (МВВ) від 16.02.04 за № 22.18. Назва МВВ - сміттєзвалище смт. Головине, власник МВВ - Головинська селищна рада.
Також повідомляємо, що відповідно до положення про управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації питання документації із землеустрою, щодо відведення земельної ділянки під сміттєзвалище не належить до його повноважень.
Згідно ст 32. Закону України «Про землеустрій», інформація щодо документації із землеустрою зберігається у Державному фонді документації із землеустрою, який формується та ведеться головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області.
Враховуючи вищезазначене, просимо підтвердити виконання Вашого звернення через особистий кабінет електронного сервісу «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України.


Документи:

Статус: Надано відповідь / Потребує підтвердження заявника