Звернення № 5224

#5224 створено 5 Квітня 2019

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Т0611, Брусилів, Житомирська область, Україна
Координати сміттєзвалища: 50.302421070411, 29.537079110742
Відповідальний: Житомирська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 5 Травня 2019

В РОБОТІ

Добрий день,
з часу мого першого звернення, пройшло більше місяця, звернення було оброблене, пере направлене, встановлена контрольна дата, надано проміжну відповідь і т.д. а де результат?
Мені повідомлено, що ліквідація сміттєзвалищ - це справа місцевої влади. Це і так зрозуміло, можна було для цього цей сайт не створювати, місцева влада як нічого не робила, так і не збирається робити.
Додаю свіжі фото сміттєзвалища, що продовжує зростати, вогнищ, що продовжують горіти.
Прошу надати відповідь, коли будуть вживатися хоч якійсь дії влади на усіх рівнях? Які дії вжила екологічна інспекція? Чи несе місцева влада якусь відповідальність за свою бездіяльність?

05.04.2019, 19:26 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

05.04.2019, 19:26 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

09.04.2019, 09:43 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

10.04.2019, 11:17 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації розглянуло Ваше звернення від 05.03.2019 за №4772 яке надійшло через електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України про стихійне сміттєзвалище, яке знаходиться у смт. Брусилів, Житомирської області за наступними координатами: 50.30213367662, 29536799490452 та повідомляє.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації у сфері поводження з відходами забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Тому, Ваше звернення направлено до Брусилівської селищної ОТГ та Державної екологічної інспекції Поліського округу для розгляду в установленому порядку та вжиття невідкладних заходів згідно чинного законодавства.
Після отримання відповіді, Вас буде повідомлено додатково.


Документи:

Статус: Надано відповідь

06.05.2019, 16:14 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало через електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України Ваше звернення від 05.04.2019 за № 5224 стосовно стихійного сміттєзвалища,яке постійно горить в смт. Брусиилів, Житомирської області за наступними координатами: 50.302421070411, 29.537079110742 та інформує.
Відповідно до листа Брусилівської сільської ради від 23.04.2019 за №04-12/724 зазначено про те, в рамках щорічної акції «За чисте довкілля» Брусилівською селищною радою проведено впорядкування прилеглої до сміттєзвалища території та впорядкування самого сміттєзвалища.


Документи:

Статус: Надано відповідь / Потребує підтвердження заявника

07.05.2019, 14:22 Спростування виконання Заявником.

Екскаватор згорнув сміття з дороги метрів на 12-15 вглиб сміттєзвалища і більше нічого не відбулося. На жаль акція ”Чисте довкілля” та місцева влада не здатні на більше. Сміттезвалище росте кожен день, вогнища палають, каналізація зливається туди же. Цікаво, що про це думає Поліська екологічна інспекція?

Статус: Відхилено Заявником

24.05.2019, 16:08 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало відхилення виконання Вашого звернення через електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України за №5224 від 05.04.2019 громадянина Решти І.В., стосовно стихійного сміттєзвалища, яке постійно горить в смт. Брусилів, Житомирської області за наступними координатами: 50.302421070411, 29.537079110742 та повідомляє.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації у сфері поводження з відходами забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Тому, Ваші звернення вдруге направлено для розгляду в установленому порядку та вжиття невідкладних заходів, згідно чинного законодавства до Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Після отримання відповіді Вас буде повідомлено додатково.


Документи:

Статус: Надано відповідь

27.06.2019, 10:30 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало через електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України Ваші звернення від 05.04.2019 за № 5224 та від 05.03.2019 за № 4772 стосовно стихійного сміттєзвалища, яке постійно горить в смт. Брусиилів, Житомирської області за наступними координатами:
№ 5224 - 50.302421070411, 29.537079110742
№ 4772 - 50.30213367662, 29.536799490452 та інформує.
Державна екологічна інспекція Поліського округу своїм листом від 19.06.2019 за №1988/02/3-07 повідомила управління екології та природних ресурсів, що за межами населеного пункту смт Брусилів відсутні альтернативні вільні земельні ділянки для будівництва нового полігону твердих побутових відходів.
Брусилівська селищна рада не має можливості будівництва нового полігону для твердих побутових відходів та проведення рекультивації існуючого несанкціонованого звалища відходів.
Дане сміттєзвалище є єдиним місцем видалення та захоронення відходів, тому тимчасова заборона захоронення твердих побутових відходів смт Брусилів призведе до більш негативних наслідків для навколишнього природного середовища та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення смт Брусилів і прилеглих до нього населених пунктів ніж його функціонування.
В той же час постійний належний контроль за функціонуванням та усуненням порушень природоохоронного та санітарного законодавства при захороненні твердих побутових відходів з боку Брусилівської селищної ради може попередити настання надзвичайних, негативних наслідків.
Така позиція також підтверджується постановами Житомирського окружного адміністративного суду від 24.03.2008 року у справі №2 – а – 1713/07 та від 02.06.2008 року у справі №2 – а – 2119/08.
Враховуючи вищезазначене, просимо підтвердити виконання даного звернення через особистий кабінет електронного сервісу «Інтерактивна мапа» Мінприроди України для зняття з контролю.


Документи:

Статус: Надано відповідь / Потребує підтвердження заявника