Звернення № 4772

#4772 створено 5 Березня 2019

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Т0611, Брусилів, Житомирська область, Україна
Координати сміттєзвалища: 50.30213367662, 29.536799490452
Відповідальний: Житомирська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 4 Квітня 2019

В РОБОТІ

Сміттезвалище знаходиться зразу при вїзді у селище Брусилів - постійна проблема для усіх жителів селища та прилеглих сіл.
Влада нічого не робить впродовж багатьох років. Єдина дія влади - раз на півроку трактор підгортає сміття подалі від дороги в ярок.
Сміття увесь час підпалюють, дим від вогнищ йде на багато кілометрів. Не один раз викликалися пожежники, коли чорний дим не давав дихати прилеглим житловим районам.
Бездомні тварини, птахи та вітер розносять сміття навкруги. Усі поля навколо селища покриті шаром пакетів.
Постійно на смітезвалище заїзджають машини для зливу каналізаційних та інших рідких нечистот мотивуючи тим, що у них є дозвіл від місцевої влади.
Увесь цей дозвіл зводиться до того, що ці приватні особи безкоштовно обслуговують вигрібні туалети усіх адміністративних будівель - района адміністарція, поліція, суд, школа і т.д.
Порушені усі єкологічні та санітарні норми - фото зазначених фактів додаються.

05.03.2019, 22:25 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

05.03.2019, 22:25 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

06.03.2019, 11:16 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

13.03.2019, 12:00 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації розглянуло Ваше звернення від 05.03.2019 за №4772 яке надійшло через електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України про стихійне сміттєзвалище, яке знаходиться у смт. Брусилів, Житомирської області за наступними координатами: 50.30213367662, 29536799490452 та повідомляє.
Відповідно до п. «и» частини першої ст. 21 та п. «м» ст. 20 Закону України «Про відходи», органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації у сфері поводження з відходами забезпечують ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Тому, Ваше звернення направлено до Брусилівської селищної ОТГ та Державної екологічної інспекції Поліського округу для розгляду в установленому порядку та вжиття невідкладних заходів згідно чинного законодавства.
Після отримання відповіді, Вас буде повідомлено додатково.


Документи:

Статус: Надано відповідь

27.06.2019, 10:31 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Житомирська обласна державна адміністрація

Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації отримало через електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Мінприроди України Ваші звернення від 05.04.2019 за № 5224 та від 05.03.2019 за № 4772 стосовно стихійного сміттєзвалища, яке постійно горить в смт. Брусиилів, Житомирської області за наступними координатами:
№ 5224 - 50.302421070411, 29.537079110742
№ 4772 - 50.30213367662, 29.536799490452 та інформує.
Державна екологічна інспекція Поліського округу своїм листом від 19.06.2019 за №1988/02/3-07 повідомила управління екології та природних ресурсів, що за межами населеного пункту смт Брусилів відсутні альтернативні вільні земельні ділянки для будівництва нового полігону твердих побутових відходів.
Брусилівська селищна рада не має можливості будівництва нового полігону для твердих побутових відходів та проведення рекультивації існуючого несанкціонованого звалища відходів.
Дане сміттєзвалище є єдиним місцем видалення та захоронення відходів, тому тимчасова заборона захоронення твердих побутових відходів смт Брусилів призведе до більш негативних наслідків для навколишнього природного середовища та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення смт Брусилів і прилеглих до нього населених пунктів ніж його функціонування.
В той же час постійний належний контроль за функціонуванням та усуненням порушень природоохоронного та санітарного законодавства при захороненні твердих побутових відходів з боку Брусилівської селищної ради може попередити настання надзвичайних, негативних наслідків.
Така позиція також підтверджується постановами Житомирського окружного адміністративного суду від 24.03.2008 року у справі №2 – а – 1713/07 та від 02.06.2008 року у справі №2 – а – 2119/08.
Враховуючи вищезазначене, просимо підтвердити виконання даного звернення через особистий кабінет електронного сервісу «Інтерактивна мапа» Мінприроди України для зняття з контролю.


Документи:

Статус: Надано відповідь / Потребує підтвердження заявника