Звернення № 4211

#4211 створено 12 Вересня 2018

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Тернопільська область, Україна
Координати сміттєзвалища: 48.804706296103, 25.588727630675
Відповідальний: Тернопільська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 12 Жовтня 2018

В РОБОТІ

Два незаконних сміттєзвалища знаходяться в мальовничому урочищі Червоне у підніжжя Джуринського водоспаду, де влітку відпочивають тисячі туристів, милуючись довколишньою красою. Урочище Червоне - це пам’ятка природи, яка входить в склад Національного природного парку ”Дністровський каньйон”. Також тут знаходтиься дитячий табір ”Ромашка”. При спуску в урочище стоїть КПП де збирають по 20грн з авто на прибирання і благоустрій території. Сама ж територія навкруг водоспаду і галявини прибрані, але в кущах ми легко назбирали мішок сміття за 10 хвилин, відвідавши урочище 2 вересня 2018 року.

Одне сміттєзвалище знаходиться на лівому боці ріки Джурин у підніжжя водоспаду біля ґрунтової дороги в 50 метрах від річки, за координатами 48.804596,25.588884 (48⁰48’16.6”N 25⁰35’20.0”E). Це яма розмірами 4х5 метри куди скидається сміття яке лишають відвідувачі водоспаду. За приблизною оцінкою викопаного ґрунту глибина ями близько 1,5м, тобто тут знаходиться близько 30 м.куб. сміття, яке складається переважно зі скляних і пластикових пляшок, поліетиленових пакетів, різноманітних упаковок, одноразового посуду та решток їжи. Дане звалище було підпалено, про що свідчить чорний обвуглений колір пляшок та рештки поплавленої пластмаси. При горінні сміття в повітря були виділені токсичні гази та діоксини, які неодмінно утворюються при спаленні пластику відкритим способом.

Друге незаконне сміттєзвалище знаходиться на цьому ж боці ріки Джурин приблизно в 150 метрах на південний захід від першого звалища. Його організували в ямі на околиці галявини між деревами, звалище розташоване за координатами 48.803730,25.587332 (48⁰48’13.4”N 25⁰35’14.4”E). Приблизні розміри 5х1,5м та глибина близько 1м, тобто обє’м сміття складає близько 7,5 м.куб. Характер сміття такий же: пляшки, пакети, упаковки, одноразовий посуд, рештки їжі.

Як на мене, то це неприпустимо влаштовувати сміттєзвалища в мальовничому місці Національного природного парку, куди приїжджають тисячі туристів. А тим більше підпалювати пластикові відходи. Це злочин проти довкілля, природи та людей.

Звертаюся з наступними вимогами:
1) Відсортувати сміття з цих звалищ на фракції: скло, ПЕТ, інший пластик, метал, органічні відходи.
2) Здати відсортовані відходи в пункти прийому вторсировини;
3) Залишити ці ями тільки для органічних відходів;
4) Встановити в урочище Червоне цивілізовані контейнери для збору відходів які підлягають переробці (таких відходів тут 90%) та регулярно їх вивозити.

Всі фото зроблені 02 вере

12.09.2018, 21:27 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

12.09.2018, 21:27 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

02.10.2018, 14:55 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

11.10.2018, 15:03 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

За інформацією Державної екологічної інспекції в області факти, викладені у зверненні підтвердилися. За результатами проведених перевірок видано приписи щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ Нирківській сільській раді Заліщицького району та Державному підприємству «Бучацьке лісове господарство» в термін до 22.10.2018 року.
З інформації Нирківської сільської ради та Державного підприємства «Бучацьке лісове господарство» встановлено, що сміттєзвалища влаштовані внаслідок екскурсійної діяльності Заліщицького туристичного бюро. Директорові Заліщицького туристичного бюро направлено повідомлення про прибуття до Державної екологічної інспекції в області для надання пояснень за фактами влаштування сміттєзвалищ.


Документи:

Статус: Надано відповідь / Потребує підтвердження заявника

12.10.2018, 14:04 Спростування виконання Заявником.

Нажаль в мене особисто зараз немає можливості відвідати урочище Червоне, щоб перевірити виконання. Але за словами гідів, які регулярно возять екскурсії до Джуринського водоспаду, сміття і надалі знаходиться в зазначених місцях.

Статус: Відхилено Заявником

26.10.2018, 12:34 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

У порядку контролю за вжиттям заходів з ліквідації двох стихійних сміттєзвалищ, вказаних Вами у зверненні від 12.09.2018, повідомляємо наступне.
За інформацією Державної екологічної інспекції в області, директор Заліщицького туристичного бюро, засновником якого є Заліщицька районна рада, на вимогу прибути для надання пояснень за фактами влаштування сміттєзвалищ не зꞌявився. У відповідності до вимог ст.21 Закону України «Про відходи» Заліщицьку районну раду зобовꞌязано в термін до 15.11.2018 забезпечити ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.
Державним підприємством «Бучацьке лісове господарство» повідомлено про ліквідацію другого сміттєзвалища, яке було розташоване на території, що входить до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».

Статус: Надано відповідь