Звернення № 2107

#2107 створено 26 Листопада 2017

1

Небезпечні - Змішані

Адреса: Миколаївська область, Україна
Координати сміттєзвалища: 47.832476412441, 30.629480481148
Відповідальний: Миколаївська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 26 Грудня 2017

В РОБОТІ

Несанкціоноване звалище, розташоване вздовж дороги від смт Врадіївка убік с. Адамівка Врадіївського району Миколаївської області.

26.11.2017, 10:49 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

26.11.2017, 10:49 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Миколаївська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

27.11.2017, 08:44 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Миколаївська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

26.12.2017, 16:10 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Миколаївська обласна державна адміністрація

Шановний Тарасе Дмитровичу!

Миколаївською обласною державною адміністрацією розглянуто та опрацьоване Ваше звернення щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища вздовж дороги від смт. Врадіївка убік с. Адамівка Врадіївського району.
За результатами опрацювання, з метою вжиття дієвих заходів щодо ліквідації сміттєзвалища надано відповідні доручення державній екологічній інспекції у Миколаївській області та Врадіївській районній державній адміністрації.
Державною екологічною інспекцією у Миколаївській області під час розгляду Вашого звернення встановлено, що за вказаними координатами (47.832476412441, 30.629480481148), на узбіччі вздовж дороги від смт. Врадіївка убік с. Адамівка зафіксовано несанкціоноване розміщення відходів (побутове сміття). За результатами перевірки на адресу голови Врадіївської районної державної адміністрації направлено припис щодо вжиття заходів реагування, а саме:
розглянути на черговому (позачерговому) засіданні постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами факти виявлення відходів;
терміново провести робот з приведення зазначених територій до екологічно-безпечного стану;
провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо заборони утворення стихійних сміттєзвалищ та про відповідальність за забруднення території;
терміново вжити організаційно-технічні заходи щодо встановлення попереджувальних аншлагів;
не допускати у подальшому виникнення та поширення безхазяйних відходів на зазначеній адміністративній території;
розробити та затвердити схему санітарного очищення даної території.
За інформацією, наданою Врадіївською районною державною адміністрацією на території району на даний час діє 1 сміттєзвалище, яке розташоване на узбіччі дороги між населеними пунктами смт. Врадіївка та с. Адамівка Врадіївського району, що експлуатується з 1970 року. Рішенням ХVІ сесії 23 скликання від 27.12.2000 року Врадіївської селищної ради відведено земельну ділянку в кількості 2,9 га в постійне користування на розміщення та експлуатацію вищевказаного сміттєзвалища. Відстань до найближчих житлових та громадських будівель – 4 км.
Врадіївська селищна рада має затверджений, згідно з діючим законодавством, паспорт місця видалення відходів (МВВ) на звалище смт. Врадіївка (між смт. Врадіївка та с. Адамівка). За дотримання правил експлуатації звалища ТПВ відповідає власник МВВ - Врадіївська селищна рада.
До сміттєзвалища пролягає асфальтована дорога, площадка також асфальтована. В зв’язку з низьким рівнем свідомості людей відходи висипаються на проїзній частині сміттєзвалища.
В зв’язку з тяжким матеріальним становищем, техніка в селищній раді відсутня, укладаються договори між селищною радою та СПД на користування технікою для виконання робіт з впорядкування звалища.
Станом на 19.12.2017 року дорога вздовж сміттєзвалища є непроїздною. Впорядкування сміттєзвалища на даний час не є можливим в зв’язку з несприятливими погодними умовами, проведення її планується з настанням заморозків.
З повагою відповідальний сервісом.

Статус: Надано відповідь

28.12.2017, 09:49 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Миколаївська обласна державна адміністрація

Шановний Тарасе Дмитровичу!

Миколаївською обласною державною адміністрацією розглянуто та опрацьоване Ваше звернення щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища вздовж дороги від смт. Врадіївка убік с. Адамівка Врадіївського району.
За результатами опрацювання, з метою вжиття дієвих заходів щодо ліквідації сміттєзвалища надано відповідні доручення державній екологічній інспекції у Миколаївській області та Врадіївській районній державній адміністрації.
Державною екологічною інспекцією у Миколаївській області під час розгляду Вашого звернення встановлено, що за вказаними координатами (47.832476412441, 30.629480481148), на узбіччі вздовж дороги від смт. Врадіївка убік с. Адамівка зафіксовано несанкціоноване розміщення відходів (побутове сміття). За результатами перевірки на адресу голови Врадіївської районної державної адміністрації направлено припис щодо вжиття заходів реагування, а саме:
розглянути на черговому (позачерговому) засіданні постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами факти виявлення відходів;
терміново провести робот з приведення зазначених територій до екологічно-безпечного стану;
провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо заборони утворення стихійних сміттєзвалищ та про відповідальність за забруднення території;
терміново вжити організаційно-технічні заходи щодо встановлення попереджувальних аншлагів;
не допускати у подальшому виникнення та поширення безхазяйних відходів на зазначеній адміністративній території;
розробити та затвердити схему санітарного очищення даної території.
За інформацією, наданою Врадіївською районною державною адміністрацією на території району на даний час діє 1 сміттєзвалище, яке розташоване на узбіччі дороги між населеними пунктами смт. Врадіївка та с. Адамівка Врадіївського району, що експлуатується з 1970 року. Рішенням ХVІ сесії 23 скликання від 27.12.2000 року Врадіївської селищної ради відведено земельну ділянку в кількості 2,9 га в постійне користування на розміщення та експлуатацію вищевказаного сміттєзвалища. Відстань до найближчих житлових та громадських будівель – 4 км.
Врадіївська селищна рада має затверджений, згідно з діючим законодавством, паспорт місця видалення відходів (МВВ) на звалище смт. Врадіївка (між смт. Врадіївка та с. Адамівка). За дотримання правил експлуатації звалища ТПВ відповідає власник МВВ - Врадіївська селищна рада.
До сміттєзвалища пролягає асфальтована дорога, площадка також асфальтована. В зв’язку з низьким рівнем свідомості людей відходи висипаються на проїзній частині сміттєзвалища.
В зв’язку з тяжким матеріальним становищем, техніка в селищній раді відсутня, укладаються договори між селищною радою та СПД на користування технікою для виконання робіт з впорядкування звалища.
Станом на 19.12.2017 року дорога вздовж сміттєзвалища є непроїздною. Впорядкування сміттєзвалища на даний час не є можливим в зв’язку з несприятливими погодними умовами, проведення її планується з настанням заморозків.
З повагою відповідальний сервісом.

Статус: Надано відповідь / Потребує підтвердження заявника

05.01.2018, 13:19 Спростування виконання Заявником.

Доводжу до Вашого відома, що проїзд вздовж зазначеної траси між населеними пунктами частково відновлено шляхом розчистки, проте саме сміттєзвалище залишається на своєму місці. В умовах сприятливого температурного режиму, координації дій відповідних служб, а також за наявності епідеміологічного стану, викликаного можливим масовим отруєнням питною водою в Миколаєві, зважаю на доцільне продовжити роботи з ліквідації сміття задля уникнення та попередження отруєння грунтових вод, землі, повітря.

Статус: Відхилено Заявником

19.01.2018, 13:58 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Миколаївська обласна державна адміністрація

Шановний Тарасе Дмитровичу!

Врадіївска районна державна адміністрація надала таку інформацію.
На припис головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області від 20.12.2017 № 02/06.01-19/2303 щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища вздовж дороги від смт. Врадіївка убік с.Адамівка, Врадіївська райдержадміністрація повідомляє наступне: на території району на даний час діє 1 сміттєзвалище, яке розташоване на узбіччі дороги між населеними пунктами смт. Врадіївка та с. Адамівка Врадіївського району, що експлуатується з 1970 року. Рішенням ХVІ сесії 23 скликання від 27.12.2000 року Врадіївської селищної ради відведено земельну ділянку в кількості 2,9 га в постійне користування на розміщення та експлуатацію вищевказаного сміттєзвалища.
З даного питання в районі 26 грудня 2017 року проведено нараду, на яку був запрошений селищний голова Врадіївської селищної ради. Були надані доручення голові селищної ради терміново провести роботи з приведення території до екологічно безпечного стану, встановити попереджувальні аншлаги, провести роз’яснювальну роботу та розробити схему санітарного очищення даної території.
Селищною радою було укладено договір з СПД на оренду трактора для проведення робіт по рекультивації та підгортанню купів ТПВ. В зв’язку з погодними умовами (дощі, болото) виникали проблемі у виконанні запланованих робіт. Частково роботи були виконані, підгорнуто ТПВ з проїзної частини дороги та прогорнута дорога до площадки для висипання сміття.
Від селищного голови були нарікання про низьку свідомість людей, які відходи висипаються на проїзній частині сміттєзвалища.
Питання впорядкування сміттєзвалища селищною радою буде на контролі у першого заступника голови райдержадміністрації.

З повагою, відповідальний за роботу з сервісом

Статус: Надано відповідь