Звернення № 1227

#1227 створено 23 Травня 2017

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Україна, річка Удай
Координати сміттєзвалища: 50.603326, 32.382009
Відповідальний: Чернігівська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 22 Червня 2017

В РОБОТІ

Доброго дня. В нашому місті на міському пляжі деякими громадянами було перегороджене русло річки Удай. Таким чином вони хотіли "очистити" ту частину річки, де купаються люди, від водоростей і плавунів. На фото видно трос, до якого причепили дерев'яні колоди, які і повинні їх затримувати. Мені здається, що такі дії є протиправними та завдають шкоди екосистемі, оскільки через кілька років такого "очищення" річка може зникнути. Будь ласка, допоможіть у вирішенні цього питання.

23.05.2017, 18:26 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

23.05.2017, 18:26 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Чернігівська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

12.06.2017, 08:18 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Чернігівська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

12.06.2017, 08:18 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Чернігівська обласна державна адміністрація

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації розглянув Ваше звернення, яке зареєстровано 23.05.2017 за № 1227 в електронному сервісі «Інтерактивна мапа» та повідомляє наступне.
Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області 01-02 червня 2017 року проведено перевірку фактів викладених у Вашому зверненні. В ході огляду території за вказаними координатами фактів несанкціонованого розміщення відходів не виявлено.
Зазначена у зверненні ділянка берега р.Удай розташована в адміністративних межах міста Прилуки та використовується громадянами в якості місця відпочинку на праві загального водокористування. Весною поточного року в рамках проведення місячника благоустрою Прилуцькою міською радою за участю громадськості було організовано прибирання та благоустрій вказаної території. З метою уповільнення росту поверхневої рослинності на водному дзеркалі річки ініціативними громадянами м.Прилуки встановлено противодоростеві бар’єри, які представляють собою стовбури дерев лінійно зчеплені на тросах, закріплених на протилежних берегах річки. На думку громадян вказана споруда зменшить кількість водоростей, які потрапляють в зону відпочинку. Негативного впливу на стан річки вказана споруда не створює.
За результатами перевірки Прилуцькому міському голові надано припис щодо вжиття в межах компетенції додаткових заходів з охорони та відтворення водних ресурсів на підпорядкованій території.
За даними виконавчого комітету Прилуцької міської ради, станом на 02 червня 2017 року, залишки рослинних решток (гілля), що утворилися під час проведення заходів з благоустрою зони відпочинку прибрано.
На території місця відпочинку встановлені урни та контейнери для збору твердих побутових відходів, які своєчасно вивозяться працівниками комунального підприємства «Послуга».

Відповідь на звернення (лист Департаменту від 09.06.2017р. №04-27/20-П.) направлена на зазначені Вами електронну та поштову адреси.

Статус: Надано відповідь