Звернення № 1137

#1137 створено 12 Травня 2017

0

Безпечні - Тверді відходи

Адреса: Україна, Тернопільська область, Теребовлянський район
Координати сміттєзвалища: 49.296991983769, 25.796032547951
Відповідальний: Тернопільська обласна державна адміністрація
Дата контролю: 11 Червня 2017

В РОБОТІ

В межах ОТГ «Іванівська громада», зокрема біля с. Іванівка Теребовлянського р-ну, Тернопільскої обл. знаходиться величезне стихійне сміттєзвалище. Як свідчать результати огляду території звалища нашими фахівцями, полігон давно експлуатується, що і підтвердили місцеві жителі с. Іванівка.
Тонни пластику, скла, харчових відходів та іншого непотребу знаходяться під відкритим небом. Талий сніг та дощ весь час насичують сміття рідиною. Як результат, токсичний фільтрат утворений в тілі звалища має все суттєвіший вплив на ґрунти прилеглої території. Згідно даних Публічної кадастрової карти України, навколо сміттєзвалища знаходяться землі сільськогосподарського призначення.
Існує ризик забруднення і поверхневих вод, оскільки біля зазначеного звалища є ряд водотків, що впадають у річку Тайна, яка в свою чергу є правою притокою річки Гнилої (басейн Дністра).
Більше того, структура ґрунтів Теребовлянського району така, що сприяє проникненню фільтрату від звалища у водоносні горизонти. Не вирішення даної проблеми тягне за собою важкі екологічні наслідки для місцевого населення.
Наша організація неодноразово зверталася до голови ОТГ «Іванівська громада» Шафрановича Руслана Васильовича. Проте, пан Шафранович весь час ігнорує наші інфрмаційні запити, і не надає жодних роз’яснень.

З повагою, голова ГО «ЕКО-КОНТРОЛЬ ТЕРНОПІЛЛЯ» Віталій ОНИСЬКІВ

12.05.2017, 16:51 Звернення прийнято оператором Контакт центру.

Статус: Прийнято до розгляду

12.05.2017, 16:52 Звернення передано на розгляд виконавцю.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

Статус: На розгляді виконавця

17.05.2017, 08:38 Звернення прийнято на виконання.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

Статус: На виконанні

12.06.2017, 00:01 Статус змінено.

Статус: Прострочено

12.06.2017, 16:27 Виконавцем надано відповідь.

Виконавець: Тернопільська обласна державна адміністрація

Спеціалістами Державної екологічної інспекції в області обстежено вказану у зверненні земельну ділянку біля с.Іванівка Теребовлянського району, на якій виявлено складування твердих побутових відходів. Встановлено, що у 2000 році рішенням Іванівської сільської ради поновлено експлуатацію сміттєзвалища на земельної ділянці, площею 0,4 га в урочищі „Додатки” на відстані 1,3 км від с.Іванівка. Під час проведеної перевірки виявлено, що проектна документація на місце видалення відходів не розроблена, об’єкт не введено в експлуатацію. У 2016 році сільською радою виконавцем послуг із збирання та вивезення твердих побутових відходів з території Іванівської сільської ради визначено ПП „Катруб”, але договір на виконання даних робіт так і не було укладено. На даний час сільська рада продовжує експлуатувати сміттєзвалище.
Приписом Державної екологічної інспекції в області зобов’язано сільську раду в термін до 05.08.2017 року розробити належну проектну документацію на дане сміттєзвалище та забезпечити організацію збирання і видалення твердих побутових відходів з території сільської ради, створити полігон для їх захоронення та організувати роздільне збирання корисних компонентів побутових відходів.

Статус: Надано відповідь